Ajlavmjuzik [fjúžn] najt: Koolade | Brenk Sinatra

Nadácia Milana Šimečku Nadácia Milana Šimečku | 12.09.2019 | Aktualita
Ajlavmjuzik [fjúžn] najt: Koolade | Brenk Sinatra grafika: Matúš Hnát

Roky organizujeme v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku klubovú noc festivalu [fjúžn]. Presunutý dátum konania 14. ročníka z pôvodného apríla na september vo finále pomohol pripraviť skvelý program, ktorý predstaví producentov / dj-ov, miešajúcich skladby aj rôzne kultúrne vplyvy. Samozrejme, nebude chýbať ani domáci support.

Hlavným cieľom festivalu je spájať ľudí najrozmanitejších kultúr, zvyšovať povedomie o nových menšinách na Slovensku a vôbec prezentovať život cudzincov - multikulturalizmus.

Kde: 19. Septembra, 20:00

Kedy: FUGA
______________________________________________________

BRENK SINATRA
Branko Jordanović svetu známy ako Brenk Sinatra je kamarát z Rakúska s koreňmi rovnako v Srbsku ako na Slovensku. Brenk je producentský gigant. Nad spoločným albumom, ktorý vydal s americkým raperom Mc Eiht držal ochrannú ruku samotný Dj Premier. Jeho tvorba zaujala aj svetové médiá. Okrem sólovej kariéry je tiež členom zoskupenia Betty Ford Boys a kapely S3 s Miles Bonnym, ktorej rovnomenný album získal nomináciu na Austrian Amadeus Awards. Medzičasom si od neho na album vybrali beat viacerí raperi, medzi nimi aj náš Pil C. Začiatkom septembra vychádza najnovší Brenkov počin, pokračovanie albumu Midnite Ride s poradovým číslom II. Predobjednať si ho môžete cez stránku http://bit.ly/MidniteRide2_HHV veríme, že ich dovezie 19.9. aj do Bratislavy.

KOOLADE
Meno, ktoré zohrávalo zásadný význam pri zakladaní hip-hopového žánru v balkánskom regióne. Do jeho beatov rapovali lokálny raper Edo Maajka, americké hviezdy Masta Ace, Ghostface Killah, Sean Price (RIP), Tony Touch, Diamond D ai. Naposledy si od neho vybrali hudby chalani z GR TEAMU - DeckoTono S.Danosť, pričom spolu natočili hneď 3 videoklipy a netradičný remix urobil aj pre CP Kombo - Vec + ZverinaKoolade vydáva tiež vlastné inštrumentálne albumy, ako eklektickú zmes žánrov a vibráci: hip hopu, future funk, boogie, g-funk... pričom iba pred pár dňami vydal "Crewzen", ktorý si môžete vypočuť a zakúpiť na jeho profile https://kooladekoolade.bandcamp.com

C.MONTS & DJ TUCO
C.Monts je vo Veľkej Británii narodený raper, moderátor, novinár, ktorého nadšenie pre hudbu ťahalo do všetkých kútov sveta, až nakoniec zakotvil v Prahe. Tam sa stal aktívnym členom festivalu Hip Hop Kemp a moderátorom na Radiu 1. Spoločná relácia The Workout s jeho dlhoročným parťákom Dj Tuco je eklektická zmes žánrov. Svetobežník Dj Tuco najprv zbieral skúsenosti po celom svete od Hong Kongu po Sydney, od Ruska po Rio. Pochádza taktiež z UK, žije už roky v Prahe. Vystupoval na štadiónoch s Wu Tang Clanom, Busta Rhymesom ale aj v kluboch s DJ Shadowom, Diplom a mnohými ďalšími.

GR TEAM pravdepodobne netreba veľmi predstavovať. Ex Gramo Rokkaz aka slovenský WU TANG aka je nás 15 ale ešte máme aj kamošov. Vrcholy a pády, sólo kariéry aj nesmrtelné hity. DeckoTono S. a Danosť ako stabilný pilier nesú boom bapovú pochodeň ďalej. S Kooladeom nahrali 3 skladby a budú pokračovať ďalej. Skladba Zas títo a ďalšie zaznejú naživo iba a len 19.9. v komplet zostave aj s autorom BEATU! Nenechajte si to ujsť.

FOM
Pochádza z Topoľčian a venuje sa produkcii inštrumentálnych beatov s nádychom staroby. Prezývka FOM (Follow Original Message) odkazuje na zlatú éru rapu. Obdobie, ktoré je jeho najväčšou inšpiráciou. Tvorí beaty korenené jazzom a soulom, ktorých samplový základ kombinuje so špinavým Lo-Fi zvukom. Nedávno vydal album Lo-Series v rámci série NEW BEATS ON THE BLOCK, v ktorej počas roka predstaví svoju tvorbu 5 lokálnych nováčikov. Každé 2 mesiace vydáme digitálny album ďalšiemu “členovi kapely”. Ústredným motívom coveru je “block” v meste konkrétneho interpreta. Bodku za sériou dá na záver spoločný LP sampler. Lo-Series - https://ajlavmjuzik.bandcamp.com/album/lo-series-new-beats-on-the-block

ingrediens
Je hudobný producent z Nitry, vo svojej hudbe spája prvky lo-fi hip hopu a chill hop. Okrem produkcie sa venuje tiež živému hraniu zo svojich samplerov a syntezátorov. V minulosti pôsobil ako mc a producent v rapovej kapele Zlá strava. ingrediens aktuálne pracuje na albume do série NEW BEATS ON THE BLOCK, ktorý vychádza 1.10.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~
SK: Podujatie sa koná v spolupráci s labelom Ajlavmjuzik a priestorom pre chýbajúcu kultúru FUGA v rámci 14. ročníka festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku.

 14. ročník festivalu [fjúžn] v Bratislave sa tento rok koná v netradičnom termíne - od 12. do 21. septembra 2019 a máte sa na čo tešiť. Tohtoročnú festivalovú tému IDENTITY priblížia výstavy, diskusie, koncerty, divadelné predstavenia, komunitné podujatia aj program pre deti. 

Počas festivalu chceme ukázať, že rozmanité a často nepoznané identity majú aj ľudia, ktorých spoločnosť “nálepkuje”. Kto som? U každého z nás má táto otázka rôzne aspekty, vyvíja sa v čase a v rôznych kontextoch. Utečenec, cudzinka, moslim, Afričanka...to všetko sú “nálepky”, ktoré bránia poznaniu toho druhého. Zámerom festivalu je odhaľovať viac a klásť si otázky Kto som? Kto si ty? Kto sme my? Zistiť, ako ľudia, ktorí sú našimi susedmi a susedkami a tvoria spolu s nami komunity, vnímajú sami seba.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

EN: The event takes place in cooperation with the Ajlavmjuzik label and space for missing culture FUGA as a part of the 14th [fjúžn] festival organized by the Milan Šimečka Foundation.

14th [fjúžn] festival is taking place in an unusual time – from 12th to 21st September 2019 and there is a lot to look forward to. This year’s theme, Identities, will be explored by exhibition, discussions, concerts, theatre performances, community events as well as program for children.

Throughout the festival we want to showcase the diverse and unknown identities, which are overlooked due to us labeling each other. Who am I? The questions has a different meaning for each one of us, it develops in various times and in contexts. Refugee, foreigner, Muslim, African.. these are only some of the labels, that prevent us from knowing the person living across the street. The aim of this festival is to ask these challenging questions: Who am I? Who are you, Who are we?, to find out how people, who are our neighbors and make up our communities perceive themselves.