Ako zvládajú pandémiu utečenci? Na letnú školu o migrácii sa môžete prihlásiť aj vy

[fjúžn] [fjúžn] | 09.08.2020 | Aktualita
Ako zvládajú pandémiu utečenci? Na letnú školu o migrácii sa môžete prihlásiť aj vy FB Refugee law and Migration Center - "Iustinianus Primus" Law Faculty, Skopje

Ako zvládajú pandémiu ľudia, ktorí sa ani počas najväčšej izolácie nemali kam ukryť, lebo ich domov je stovky kilometrov ďaleko? S akými problémami sa stretávali? Mali sa na koho obrátiť?

Centrum pre migráciu a práva utečencov na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Skopje ogranizuje v spolupráci s UNHCR a Medzinárodným inštitútom pre humanitárne právo letnú školu pre študentov a študentky, ktorá sa zameriava práve na neľahkú situáciu utečencov počas pandémie koronavírusu. 

Počas 5 dní sú pre účastníkov a účastníčky nachystané rôzne prednášky, diskusie, debaty, ktoré majú mladým ľuďom pomôcť kriticky sa zamyslieť nad otázkami týkajúcimi sa práv utečencov a migrácie. Všetky aktivity budú prebiehať online v doobedných a poobedných oknách, večerný program bude dobrovoľný. Zapojiť sa môžu študenti a študentky z celého sveta, limit je 50 účastníkov. Prednášky a diskusie budú viesť medzinárodní odborníci, uznávaní akademici, ale aj rovesníci z miestnych škôl.

summer%20camp%202.jpgZdroj fotografie: FB Refugee law and Migration Center - "Iustinianus Primus" Law Faculty, Skopje

Na letnú školu sa môžu prihlásiť akýkoľvek študenti a študentky stredných či vysokých škôl bez ohľadu na to, či majú nejaké predchádzajúce znalosti v oblasti práva utečencov a migrácie. Nutná je jedine znalosť angličtiny. Kurz bude prebiehať od 24. do 28. augusta, prihlásiť sa môžete do 17. augusta najneskôr. Organizátori vám následne zašlú oznámenie o prijatí s detailami k letnej škole.

Ak sa chcete na letnú školu o migrácii priamo prihlásiť, môžete tak spraviť cez TENTO LINK.

Viac informácii nájdete na stránke Refugee Law and Migration Centre, prípadne na ich Facebooku.