Bistro Afrika otvára dvere aj otázky

multikilti.sk multikilti.sk | 20.11.2018 | Aktualita
Bistro Afrika otvára dvere aj otázky Bistro Afrika

Aká je súčasná predstava Stredoeurópana o Afrike? Dokážeme vnímať Afriku ako rozmanitý kontinent, v ktorom má každý človek iný príbeh? Príbeh, ktorý sa môže podobať tomu nášmu, alebo sa s ním vieme stotožniť. Je Afrika iba časť sveta, kde sa dejiny zastavili ešte skôr, ako sa tie naše začali? Aj o tom bude divadelné predstavenie Bistro Afrika, ktoré sa uskutoční  27. Novembra v priestoroch ZUŠ Ludus na Palackého 22 .

Príbeh piatich postáv a jedného Bistra. Päť rôznych pohľadov na jednu tému, alebo mnoho tém a jeden spoločný menovateľ. Dokážeme prísť na to, čo je naše a čo sme si len privlastnili? Môže byť Afrika progresívnejšia a modernejšia ako my? Máme strach z odlišnosti alebo príbuznosti? Vieme pomáhať a vystúpiť z komfortnej zóny, alebo je pomoc iba forma prestíže?

Inscenácia hovorí o steretotypoch, ktoré máme stále voči Afrike a jej obyvateľom. Zároveň satirickým spôsobom zobrazuje slovenských "podnikateľov" ale aj ľudí, ktorých vášne predbehli ich možnosti. Otvára diskusiu či vôbec sme schopní diskutovať.

Réžia: Šimon Ferstl
 Dramaturgia: Samuel Chovanec
 Dramaturgická spolupráca: Jakub Szatinský
 Scéna a kostýmy: Ema Teren
 Hrajú: Marián Amsler, Matej Babej, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný, Kiplangat Sakong, Peter Tilajčík
 Produkcia: Simona Babjaková
 Projektový manažment a odborná spolupráca: Katarína Bajzíková a
 Ľuboslava Šefčíková

Po predstavení bude nasledovať diskusia s tvorcami a divákmi. Viac info tu.