Chaos a pokoj v Dome umenia

multikulti.sk multikulti.sk | 21.11.2018 | Aktualita
Chaos a pokoj v Dome umenia Simon Norfolk

Dom umenie hostí výstavu svetového fotografa Simona Norfolka, ktorý sa v Bratislave predstavuje jedinečnou výstavou protipólov divokého a zúrivého a prachom naplneného chaosu a moderného bojového poľa s chladným a usporiadaným pokojom tovární na výrobu zbraní a počítačov.

"Tieto fotografie pochádzajú z väčšieho projektu "Et in Arcadia Ego", ktorého snahou je pochopiť, ako vojna a potreba viesť vojny formovali náš svet. Ako bolo toľko miest, na ktorých žijeme, technológií, ktoré využívame, a spôsobov, akými rozumieme samým sebe, vytvorených na základe vojnového konfliktu.

Bojové polia Afganistanu a Iraku sú najjednoznačnejšími prejavmi tohto procesu. Konflikt sa však môže prejavovať v rôznych nečakaných terénoch a na povrchoch vytvorených vojnou: od bizarných prostredí elektronického odpočúvania; neprívetivej technológie armádneho superpočítača až po pompu vojnových pamätníkov, ktoré sú roztrúsené po mnohých mestách sveta,“ hovorí Norfolk.

Výstava sa koná pri príležitostí Mesiaca fotografie 2018. Viac informácií o mieste výstavy a návštevných hodinách nájdete tu: https://2018.mesiacfotografie.sk/