Diskutujme o krajine - Ukrajine

multikulti.sk multikulti.sk | 09.07.2018 | Aktualita
Diskutujme o krajine - Ukrajine ADRA Slovensko

Ako sa vyznať v aktuálnej politickej situácii na Ukrajine? Aké sú pohnútky utekajúcich ľudí, ale aj príbehy vnútorne presídlených ľudí? Kto stojí za informačnou vojnou v krajine? Prečo sa (ne)darí prebiehajúcim reformám? Ako sa vyvíjajú vzťahy s Ruskom? Čo na to občianska spoločnosť, mimovládny sektor a médiá? Čo na to my? Ako môže svojmu východnému susedovi pomôcť Slovensko?
 
Organizácia ADRA pozýva 11. júla na diskusiu do čajovne UNIK na Ferienčíkovej ulici v Bratislave. Neformálna diskusia v angličtine sa zameria na minulú, súčasnú, ale aj budúcu situáciu u našich východných susedov. Hosťkou večera bude ukrajinská komunikačná expertka, Viktoriya Hrubas, ktorá pricestuje do Bratislavy na študijnú cestu. 

Viktoriya Hrubas momentálne pracuje ako komunikačná expertka pre Danish Refugee Council. Svoj výskum v rámci doktorandského štúdia na Zaporizhzhya national univerzity orientuje na decentralizáciu krajiny, reformovanie viacerých sektorov na Ukrajine, ako aj na potrebu modernizácie politického systému u tohto nášho východného suseda. V minulosti pracovala pre niekoľko mimovládnych organizácií i medzinárodných inštitúcií, dokonca pôsobila tri roky ako tlmočníčka i koordinátorka pozorovania štyroch typov volieb vo svojej domovine. Vstup je voľný, viac informácii nájdete tu.