Diskutujte s Uletencami! Prezentácia knihy

multikulti.sk multikulti.sk | 29.01.2019 | Aktualita
Diskutujte s Uletencami! Prezentácia knihy Human Rights League

Zo Sýrie, Afganistanu, Somálska, Etiópie a Iraku až na Slovensko. Cesta hlavných protagonistov knižného komiksu Uletenci je smutná aj veselá, napínavá aj poetická, krutá aj romantická. Aké je to opustiť všetko známe - rodinu, priateľov aj rodné mesto a začínať odznovu v cudzej krajine so zvláštnymi pravidlami a jazykom? 

Liga za ľudské práva pozýva do Goetheho Inštitútu v Bratislave na prezentáciu knihy Uletenci. Od 18:00 sa budete môcť oboznámiť s príbehmi hlavných hrdinov, ale tiež sa porozprávať s autorkami komiksovej knihy. Moderuje Michal Hvorecký.

Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín. Príbehy sa zakladajú na skutočnosti a opierajú sa o rozprávanie samotných hlavných hrdinov a hrdiniek. Vychádzajú z rozhovorov s cudzincami a cudzinkami, ktorých autorky poznajú a stretávajú dlhodobo. Hoci dej niekedy dopĺňajú vymyslené postavy, podstatné informácie o živote utečencov a utečeniek na Slovensku, ako aj spomienky na ich rodnú krajinu, sú založené na faktoch.