Dôvera na uliciach

23.04.2018 | Aktualita
Dôvera na uliciach

V bratislavských uliciach budete v rámci výstavy /trʌst/ stretávať tváre ľudí, pre ktorých je dnes už Slovensko domovom. Fotografický projekt Aleša Vojtášeka zachytáva osobnosti, ktoré pochádzajú z rôznych krajín, no rozhodli sa žiť práve u nás. Pôsobivé portréty fotograf netypicky vystavuje formou citylightov v historickom centre hlavného mesta.

Portrétované osobnosti si zvolili Slovensko za svoju domovinu, za miesto svojej osobnej či kariérnej pôsobnosti a aj napriek zahraničnému pôvodu Slovensko pre nich predstavuje domov, miesto spojené s pocitom dôvery, bezpečia a prijatia.

Ulice mesta sa tak zmenia na istú pouličnú galériu a tak ako aj v bežnom živote nám umožnia stretnutie s daným príbehom na miestach, kde prirodzene patrí, vzniká.

Výtvarník a fotograf Aleš Vojtášek sa svojou tvorbou zameriava najmä na umeleckú a módnu fotografiu. Pre jeho tvorbu je vždy typický aj druhý plán a diela reflektujúce dobu. Projekt /trʌst/ vytvoril ako osobnú umeleckú rekaciu na tému Dôvera, ktorej je venovaný 13. ročník festivalu [fjúžn].