[fjúžn] walks - prechádzka letnou Petržalkou očami Anci Dragu

Adriana Findorová Adriana Findorová | 21.08.2018 | Aktualita
[fjúžn] walks - prechádzka letnou Petržalkou očami Anci Dragu Daniela Benková

Nadácia Milana Šimečku opäť pozýva na ďalšiu zo série prechádzok [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov, ktorá sa uskutoční v piatok 24. augusta. Tentokrát vás bude mestskou časťou Petržalka sprevádzať novinárka, ktorá pôsobí v RTVS, v Rádiu Slovakia International, Anca Dragu. Anca je pôvodom z Rumunska, v Bratislave však žije s menšími prestávkami už niekoľko rokov. Prejdite sa s nami rôznymi kútmi Petržalky a objavte miesta, ktoré sú pre Ancu zaujímavé, niekedy fascinujúce a kde rada trávi čas.

Stretávame sa o 17:00 pri nedostavanom depe Bratislavského metra, neďaleko konečnej autobusu 93, Vyšehradskej ulice a Panónskej cesty. Presné miesto stretnutia nájdete na mape.

Prechádzka bude trvať približne hodinu a pol, ukončíme ju v bufete na Draždiaku, kde sa budete môcť s Ancou neformálne porozprávať a kde si spolu dáme aj malé občerstvenie. Prechádzka je kapacitne obmedzená, pre potvrdenie vašej účasti nám preto, prosím, napíšte na adresu adriana@nadaciams.sk.

Projekt [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov ponúka verejnosti možnosť nazrieť na vlastné mesto z pohľadu ľudí, ktorí sa v Bratislave nenarodili, môžu ho vidieť inými očami, ale napriek tomu majú k mestu špecifický vzťah a sú jeho súčasťou. Predstavuje rôzne miesta Bratislavy, ktoré ľudia z iných krajín považujú za dôležité a majú k nim vzťah. Bratislavu svojim očami predstavili už študent Faisal z Afganistanu a pôvodom srbská fotografka Olja Triaška Stefanović.

Projekt [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov sa uskutoční vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec 2018 Nadácie Orange.