[fjúžn] walks – Predvianočná prechádzka s Oljou Triaška Stefanović

Adriana Findorová Adriana Findorová | 11.12.2017 | Aktualita
[fjúžn] walks – Predvianočná prechádzka s Oljou Triaška Stefanović foto: Olja Triaška Stefanović

Pozývame vás na druhú a zároveň poslednú tohtoročnú prechádzku [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov, ktorá sa uskutoční v piatok, 15. decembra od 17:00 do 20:00. Svojimi obľúbenými miestami vás tentokrát bude sprevádzať známa fotografka a pedagogička pôsobiaca na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, Katedre fotografie a nových médií, Olja Triaška Stefanović.

Prejdite sa s nami Starým mestom a objavte miesta, ktoré sú pre Olju blízke, ku ktorým má vzťah a kde rada trávi svoj čas. Olja nemá korene v Bratislave, narodila sa v Novom Sade v Srbsku, ale v našom meste sa ako cudzinka už dávno necíti. Sama sa považuje za Bratislavčanku, mimo hraníc Bratislavy je však podľa vlastných slov úplná cudzinka. Príďte a dozviete sa viac o jej živote, tvorbe a vzťahu k Bratislave. 

Projekt [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov ponúka verejnosti možnosť nazrieť na vlastné mesto z pohľadu ľudí, ktorí sa v Bratislave nenarodili, vidia ho inými očami, ale napriek tomu majú k mestu špecifický vzťah. Predstaví miesta, ktoré z rôznych dôvodov cudzinci považujú za dôležité, ku ktorým majú blízko a na ktoré nazerajú inak, ako sme zvyknutí.