Folkekøkken: Afro-slovenská edícia

Nadácia Milana Šimečku Nadácia Milana Šimečku | 11.09.2019 | Aktualita
Folkekøkken: Afro-slovenská edícia zdroj: Mareena

Viete ako chutí tradičný guláš s africkým ugali alebo radšej ochutnáte skvelé keňské Mahragwe so slovenskými zemiačikmi? Príďte v stredu 18.9. do Mareeny zistiť čo to prinesie, keď sa premieša Slovensko a Afrika nielen do gastronomického zážitku, ale aj do príjemného podvečera v staromestskej záhrade.

Folkekøkken (doslova kuchyňa ľudí) je dánsky koncept spoločného stolovania, ktorého hlavnými ingredienciami sú rozličné kultúry a príbehy premiešavajúce sa v príjemnej atmosfére večera. Je viac než len o klasickom spoločnom stolovaní. Vytvára priestor, ktorý spája účastníkov každého veku, náboženstva či národnosti.

Tentoraz si pre vás vrámci 14. ročník festivalu [fjúžn]v pripravujeme nezabudnuteľný zážitok fúzie kuchýň Kene, Ugandy a Slovenska, ktoré prinesú nové vnemy nielen chuťové ale aj vizuálne.

Kedy: 18.septembra,  18:30
Kde: Mareena
KAPACITA JE OBMEDZENÁ! Preto si miesto za stolom musíte chytiť. Prihláste sa, vyberte si nás za svoju večernú spoločnosť v stredu 18. augusta a prihláste sa tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdCGEjamTfuqM_ArbwXuD4JKf2lPsnLRdpp8EPR2-FkO7A9IA/viewform 
Odporúčaný dobrovoľný príspevok: 3 EUR (Vyzbierané prostriedky budú použité na pokrytie nákladov a realizáciu podujatí tohto typu v budúcnosti.)
_______
EN
Do you know how traditional gulash tastes with African ugali or would you rather try amazing Kenyan Mahragwe with Slovak potatoes? Come to Mareena on Wednesday 18.9. and find out what it is like when Slovakia and Afrika mix not only to a gastronomic experience but to a pleasant evening in an old-town garden. 

Folkekøkken (literally people's kitchen) is a Danish concept of dining together, where people and conversations are the key ingredients of the evening and where cultures and stories are shared in a cosy atmosphere of the evening. It takes us beyond only dining as we know it and creates a space that brings together people of different religions, age or nationalities. 

This time, as a part of the 14. ročník festivalu [fjúžn], we are preparing an unforgettable experience of the fusion of Kenyan, Ugandan and Slovak cuisines, which will bring not only new sensations of tastes, but visuals as well. 

THE CAPACITY IS LIMITED! You need to save your place at the table. Please us with your company on Wednesday, 18. September and sign up here: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdCGEjamTfuqM_ArbwXuD4JKf2lPsnLRdpp8EPR2-FkO7A9IA/viewform Suggested donation: 3 EUR (The money raised will be used to cover the expenses and to support future activities of this kind.)