IWalks – interaktívna prechádzka židovskými dejinami Bratislavy

multikulti.sk multikulti.sk | 03.09.2018 | Aktualita
IWalks – interaktívna prechádzka židovskými dejinami Bratislavy multikulti.sk/Peter Važan

Na začiatok septembra sme pre vás pripravili novinku. Na pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia 9. septembra organizujeme prvú zo série prechádzok IWalks. Prejdite sa s nami miestami špecificky spätými so židovskými dejinami v Bratislave pred a počas holokaustu. Pomocou audiovizuálnych svedectiev budete krok po kroku sledovať, ako sa spolunažívanie ľudí rôznych národností v medzivojnovej Bratislave zmenilo v diskrimináciu a izolovanie jednej časti jeho obyvateľstva v období slovenského štátu.  
Zastavíme sa na šiestich miestach v Starom Meste, ktoré sú spojené s útlakom a prenasledovaním židovského obyvateľstva. Svedectvá pamätníkov budete sledovať pomocou unikátnej aplikácie Iwalks na svojich telefónoch alebo tabletoch. 


Video: Peter Važan

Stretávame sa v nedeľu 9. septembra o 16:00 pri Pamätníku obetiam holokaustu na začiatku mosta SNP na Panskej ulici (oproti Bibiane). Prechádzka je kapacitne obmedzená, pre potvrdenie vašej účasti nám preto, prosíme, napíšte na adresu kristina@nadaciams.sk.

Účastníci a účastníčky prechádzky si musia priniesť vlastné mobilné telefóny a tablety. Aplikácia je dostupná v online verzii, preto je potrebné mať dátové pripojenie. Vzhľadom na ruch ulice odporúčame priniesť si aj slúchadlá. 

IWalks je medzinárodný projekt vzdelávacích prechádzok, ktorý pripravila americká organizácia USC Shoa Foundation. Prechádzky sú dostupné v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Ukrajine. Nadácia Milana Šimečku zastrešuje projekt na Slovensku. Projekt IWalksfinančne podporili Visegrad Fund a JOODS Humanitair Fond a Grantovému programu hlavného mesta SR Bratislavy Ars Bratislavensis.