Kreatívne popoludnie s Uletencami na Dobrom trhu

Nadácia Milana Šimečku Nadácia Milana Šimečku | 08.09.2019 | Aktualita
Kreatívne popoludnie s Uletencami na Dobrom trhu zdroj: NMŠ

Pozývame vás a vaše ratolesti na Dobrý trh - na nedeľné tvorivé trávenie času, počas ktorého spoznáte komiksové príbehy odvážnych hrdinov a hrdiniek, ktorí boli nútení opustiť svoj domov a nový hľadať na Slovensku. Tieto príbehy sú vyrozprávané pútavou kreslenou formou, ktorej detskí čitatelia ľahko porozumejú. Práve pre nich sme pripravili kreatívne popoludnie, na ktorom si budú môcť s autorkami knižky čítať úryvky z komiksu, vymýšľať vlastné pokračovanie pre jednotlivé príbehy, dopĺňať texty do prázdnych bublín, kresliť vlastné komiksové políčka či vyfarbovať čiernobiele obrázky farebnými fixkami. 

Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín. Príbehy sa zakladajú na skutočnosti a opierajú sa o rozprávanie samotných hlavných hrdinov a hrdiniek. Vychádzajú z rozhovorov s cudzincami a cudzinkami, ktorých autorky poznajú a stretávajú dlhodobo. Komiks bol vydaný prostredníctvom OZ Liga za ľudské práva, ktoré od roku 2005 podporuje utečencov a cudzincov na Slovensku. Môžete prísť 15. septembra od 10:00 do [fjúžn] zóny na Dobrom trhu.

Podujatie je vhodné pre deti od 5 do 15 rokov a koná sa v rámci 14. ročník festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku