Kuchyňa ľudí / slovenská edícia

multikulti.sk multikulti.sk | 21.11.2018 | Aktualita
Kuchyňa ľudí / slovenská edícia Mareena

Dánske slovo folkekøkken v doslovnom preklade znamená kuchyňa ľudí. Zároveň je to koncept komunitného stolovania, ktorého hlavnými ingredienciami sú rozličné kultúry a príbehy premiešavajúce sa v príjemnej atmosfére večera a ktorý umožňuje stretávať nových ľudí z odlišných oblastí. A presne do takejto kuchyne pozýva komunitné centrum  Mareena v stredu 28. novembra o 18:30. 

Počas slovenskej edície folkekøkkenu sa môžete zoznámiť s novými ľuďmi aj novými kuchyňami ľudí, ktorí začínajú žiť na Slovensku. Folkekøkken je viac než len o klasickom spoločnom stolovaní a vytvára priestor spájajúci nových a pravidelných účastníkov každého veku, ktorí môžu debatovať nad jedlom a lepšie sa spoznať v uvoľnenej atmosfére. 

Čakajú vás tradičné slovenské halušky (pre tých, ktorí by predsa neodolali vôni slaninky, bude možnosť si halušky dochutiť), ale kapacita je obmedzená, prihlásiť sa môžete tu.

Odporúčaný dobrovoľný príspevok: 2,5 EUR (Vyzbierané prostriedky budú použité na pokrytie nákladov a realizáciu podujatí tohto typu v budúcnosti.)