Kým (všetkým) sme? Premietanie a diskusia o identitách

Nadácia Milana Šimečku Nadácia Milana Šimečku | 09.09.2019 | Aktualita
Kým (všetkým) sme? Premietanie a diskusia o identitách zdroj: Amnesty International

Naše životy ovplyvňuje množstvo faktorov: zdravotný stav, životné podmienky, rodová identita, sexuálna orientácia, vzťahy, vzdelanie, zážitky, presvedčenia a mnoho iného. Čo z toho nás však definuje? Dá sa na základe pár charakteristík určiť identita človeka?

Počas festivalu [fjúžn] sa na to pozrieme cez optiku niekoľkých krátkych filmov z produkcie OTV, ktoré sa venujú životu ľudí so znevýhodnením a meniacim sa identitám LGBTQI+ skupiny mladých ľudí.

Po jednotlivých premietaniach budeme diskutovať so zaujímavými hosťami a hostkami o ich životnej skúsenosti a tiež všeobecne o realite života menšín na Slovensku, rôznych identitách, úskaliach a situáciách, ktoré to so sebou prináša.

Kedy: pondelok, 16.9. od 18:30

Kde: Foajé, Štefánikova 16, Bratislava

Diskusie prebehnú v dvoch blokoch:

18:30 - 19:15

Vybrané epizódy zo seriálu Symbiotic

https://www.weareo.tv/originals/symbiotic

(téma života so znevýhodnením),

po ktorých budeme diskutovať s Monikou Ščevovich z o.z. Pomoc človeku a Martinom Karenom, ktorý sám seba označuje za „menšinu v menšine“, pretože je gej, ktorý sa narodil so zdravotným znevýhodnením.

19:30 - 20:30

Vybrané epizódy zo seriálu In Real Life

https://www.weareo.tv/originals/in-real-life

(život mladých ľudí LGBTQI+ komunity), po ktorých budeme diskutovať s Rominou Kollárik z občianskeho združenia TransFúzia a našou spolupracovníčkou z projektu Živých knižníc Zuzanou Jakúbkovou.

 Filmy budú premietané v originálnom znení po anglicky s anglickými titulkami, diskusie budú prebiehať v slovenčine.