O týždeň začne Medzinárodný filmový festival Bratislava

multikulti.sk multikulti.sk | 22.11.2018 | Aktualita
O týždeň začne Medzinárodný filmový festival Bratislava Medzinárodný filmový festival Bratislava.

Od 29. novembra do 2. decembra 2018 sa v bratislavských kinách Lumière a Mladosť uskutoční Medzinárodný filmový festival Bratislava.

Festival ponúkne výber kvalitných titulov, ktoré prináša aktuálna mladá filmová tvorba. S inovatívnymi pohľadmi na svet a fungovanie v ňom sa diváci a diváčky stretnú v bratislavských mestských kín Lumière a Mladosť. Časť programu sa predstaví aj v troch ďalších mestách: v kine Mier v Modre, v kine Záhoran v Malackách a v Artkine Metro v Trenčíne.

Nosným pilierom festivalu je opäť súťaž hraných filmov, ktorá je určená prvým a druhým filmom režisérok a režisérov. Ďalšou výraznou sekciou bude aj Made In CZ/SK. V súvislosti s nedávnym výročím vzniku Československej republiky reflektuje kontinuálnu a úspešnú spoluprácu filmových tvorcov dvoch susedných krajín. Tento rok uvedie viacero aktuálnych snímok, ktoré vznikli aj v česko-slovenskej koprodukcii.

Súčasťou programu MFF Bratislava sú už tradične aj tri filmy nominované na filmovú Cenu LUX 2018, ktorú od roku 2007 udeľuje Európsky parlament. Jej cieľom je popularizovať pôvodnú európsku kinematografiu a podnietiť obyvateľov Európskej únie k diskusiám o európskych hodnotách a identite.

Medzinárodný filmový festival Bratislava vznikol v roku 1999 a každoročne vytvára priestor pre stretnutia širokej diváckej verejnosti, kinofilov a filmových profesionálov zo Slovenska i zahraničia. Od svojho vzniku rozvíja identitu festivalu mladého filmu – podujatia s ambíciou objavovať nové mená súčasnej kinematografie, ktoré sú na najlepšej ceste stať sa jej budúcimi hviezdami. Aktuálne informácie o programe 20. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava nájdete na internetovej stránke www.bratislavaiff.sk a na Facebooku.