Pozvánka: Úloha náboženských lídrov a akademikov vo vzťahu k utečencom

25.10.2017 | Aktualita
Pozvánka: Úloha náboženských lídrov a akademikov vo vzťahu k utečencom

Občianske združenie Liga za ľudské práva pozýva na konferenciu o vzťahu náboženských autorít a akademikov k utečeneckej kríze, ktorá sa uskutoční v piatok 27. októbra v priestoroch Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Cieľom konferencie je diskutovať o otázkach zameraných na úlohu  akademikov a náboženských lídrov vo vzťahu k politikám štátov voči utečencom, k formovaniu verejnej diskusie a ich vzťah k aktivizmu, spolupráci a vzájomnej výmene inšpirácie s inými aktérmi. Program pozostáva z dvoch panelových diskusií, všetky podrobné informácie nájdete tu

Súčasťou podujatia je aj verejná diskusia Islam, aktivizmus a úloha moslimských komunít v súčasnej Európe, ktorá sa uskutoční vo štvrtok v Nadácii otvorenej spoločnosti od 17:30 – 19.00 hod. Diskutovať budú Profesor Islamských štúdií na Univerzite Vytautas Magnus v Litve Egdunas Racius,riaditeľka Humanitárnej charitatívnej spoločnosti UP Jesenice, Slovinsko Faila Pašić Bičić, komunitný organizátor, koordinátor kampaní a mládeže pre Amnesty International v Alžírsku Lahcen Mehennaoui a spoluzakladateľ Islamskej nadácie na Slovensku Mohammed Safwan Hasna.

Konferencia bude v anglickom jazyku, tlmočenie je zabezpečené. Účasť je potrebné potvrdiť na adrese hrl@hrl.sk alebo telefonicky na čísle 02/54435437. Vstup na diskusiu je voľný.