Prihlasovanie na vzdelávací projekt Rozmanité školy je už spustené

mu mu | 30.08.2018 | Aktualita
Prihlasovanie na vzdelávací projekt Rozmanité školy je už spustené Foto: Marek Jančúch

Zaujíma vás, ako uchopiť interkultúrne vzdelávanie inovatívnym spôsobom? Zdá sa vám práca so stereotypmi a predsudkami v triede dôležitá? Chýbajú vám materiály a nástroje, ktoré by tieto témy atraktívne priblížili žiakom? 

Nadácia Milana Šimečku predstavuje projekt Rozmanité školy, ktorý je určený pre učiteľov a učiteľky na druhom stupni základnej školy. Ak sa vo svojich predmetoch venujete témam ako predsudky, identita alebo diskriminácia, táto ponuka je práve pre vás. Projekt, ktorý sa uskutoční v školskom roku 2018/2019 budeme realizovať na 10 základných školách a z každej školy sa môžu zapojiť 2 učiteľky/učitelia.

Vďaka projektu Rozmanité školy získate pomocou tréningov, metodík, a mentoringu zručnosti v oblasti interkultúrneho vzdelávania na osobnostnom prístupe. To sa zameriava na individuálnu kultúrnu skúsenosť každého žiaka. Miesto kultúrnych rozdielov a čisto etnického prístupu reflektuje skôr témy identity, vedomú prácu so stereotypmi či oceňovanie rozmanitosti v prostredí školy a blízkom okolí. 

Viac informácií o projekte nájdete vo výzve spolu s prihlasovacím formulárom. Prihlásiť sa môžete do 10. septembra 2018. V prípade otázok nám môžete písať na andrej@nadaciams.sk 

Projekt je financovaný Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zo zdrojov SlovakAid.