Ticho a spol uvedie tanečnú performance Habibi 2196-18

multikulti.sk multikulti.sk | 24.11.2018 | Aktualita
Ticho a spol uvedie tanečnú performance Habibi 2196-18 Yuri Korec & Co.: Habibi 2196-18 / FB Ticho a spol.

Je úplne jedno, kde sa zajatec svojho strachu nachádza. Jeho cela nemá východ a jeho situácia východisko. Strachom z toho, kým sme, si svoju celu nosíme neustále so sebou a jediný svet, ktorý nám tak zostáva je svet našich predstáv o tom, aké by to bolo keby...

Divadlo Ticho a spol uvedie tanečnú performance Habibi 2196-18, na ktorom sa podieľal slovenský choreograf Yuri Korec, ktorý bol spoluautorom a performerom pôvodnej verzie tohto diela, prezentuje nanovo vytvorenú tanečnú performanciu kontexte otázky inakosti v našom regióne. Tanečné vystúpenie si môžete pozrieť v pondelok 10. decembra o 19:00.

V arabskom svete má slovo Habibi, používané hlavne na označenie jedincov mužského rodu, význam miláčik alebo môj milovaný. Tanečné dielo Habibi problem rakúskej choreografky Helene Weinzierl bolo inšpirované skutočným príbehom dvoch iránskych gay tínedžerov a ich problémov s láskou založených na jej neakceptovateľnej inakosti. Zatiaľ čo jeden z nich bol za to, kým je odsúdený a popravený vo svojej vlastnej krajine, druhý musel v európskom exile čeliť hrozbe deportácie.

Po predstavení bude nasledovať moderovaná diskusia. Uvedené v rámci projektu Mesiac ľudských práv.