Začína 6. ročník festivalu Drama Queer

multikulti.sk multikulti.sk | 20.10.2018 | Aktualita
Začína 6. ročník festivalu Drama Queer Jiří Bartovanec - Entropy/ Drama Queer

Mužné nemusí znamenať len ohrozujúce alebo obraňujúce. Mužné je aj citlivé či starostlivé. Občas sa bojí a inokedy hľadí na svet s hlbokou empatiou a sentimentom. Šiesty ročník divadelného festivalu Drama Queer sa v roku 2018 zameria na mužskú identitu mimo jej bežnej stereotypizácie. 

Návštevníčky a návštevníkov festivalu bude od 20. do 27. októbra sprevádzať dramaturgia zameraná na mužskú dušu, zmýšľanie, ale i telo. Pochopenie mužskej identity a jej jedinečnosti je hlavnou nitkou, ktorá spája festival aj mimo hraníc Slovenska. "Dlhoročnou ambíciou dramaturgie festivalu je okrem iného vstúpiť do širšieho medzinárodného kontextu, čo sa v tomto roku podarilo prostredníctvom hosťujúceho tanečného česko-nemeckého projektu Entropy od Jiřího Bartovanca. Na festivale však môžete počas siedmich dní vidieť dovedna deväť inscenácii. Okrem spomenutých je to ešte jedna slovenská a päť českých," uvádza riaditeľ festivalu, autor a herec z divadla NOMANTINELS Róbert Pakan. 

Drama Queer je divadelný festival, ktorý si kladie za cieľ zviditeľňovať a rozprávať príbehy LGBTI/Q ľudí v spoločnosti. Prehliadkou divadelných inscenácií s LGBTI/Q tematikou chce zmierniť dosah homofóbie v súšasnej spoločnosti. Vytvára priestor pre nové formy divadla a ľudí, ktorí boli doposiaľ neviditeľní pre svoju identitu. Cieľovou skupinou festivalu je verejnosť, LGBTI/Q komunita, študenti a študentky, mládež a všetci, ktorí majú záujem oslavovať jedinečnosť života.

Celý program festivalu nájdete tu.