Živá [fjúžn] knižnica v TRAMe

25.04.2018 | Aktualita
Živá [fjúžn] knižnica v TRAMe

Spoznajte príbehy "živých kníh" na trase Bratislava – Viedeň a späť. Už dnes môžete v umeleckom vlaku TRAM stretnúť Hani, Zahru a Daniela, ktorí vám počas cesty priblížia svoje osobné skúsenosti.

Živá knižnica predstaví:
- Hani (16) sa cíti ako Slovák, ale narodil sa otcovi Sýrčanovi a mame, ktorá je z maďarskej rodiny žijúcej na Slovensku. Nedávno sa presťahovali do Rakúska a Hani žije a študuje vo Viedni. Zároveň zažíva, čo znamená byť cudzinec.
- Zahra (16) pochádza z Afganistanu. Na Slovensku býva 7 rokov. Z Afganistanu ušla s rodinou po tom, ako uniesli jej brata a museli zapaltiť výkupné vo výške 20 000 dolárov. Zahra v súčasnosti študuje v Bratislave na bilingválnom gymnáziu.
- Daniel (18) je energický a usmiaty chalan, ktorého škola baví najmä kvôli tomu, že môže svoje vedomosti odovzdať ďalej. Je hrdý na to, že je Róm a v rámci programu Mladých rómskych lídrov sa snaží mladšiu generáciu naviesť na správnu cestu.

Podujatie sa koná priamo vo vlaku na trase Bratislava Hl. st. - Wien Hbf v čase 16:38 (BA-VIE) a 18:16 (VIE-BA). Program bude prebiehať v slovenskom a anglickom jazyku.