Život na Slovensku očami cudzincov, ktorí tu začali podnikať: diskusia a networking

multikulti.sk multikulti.sk | 22.11.2018 | Aktualita
Život na Slovensku očami cudzincov, ktorí tu začali podnikať: diskusia a networking foto: Liga za ľudské práva
Príďte si vypočuť inšpirujúce osobné príbehy troch cudzincov žijúcich na Slovensku. Dozviete sa o prekážkach, ktorým tu čelili, o ich úspechoch, a podelia sa tiež o praktické tipy na rozbehnutie podnikania. Stretnutie organizuje Liga za ľudské práva a Welcome to Bratislava 12. decembra v priestoroch galérie Open Gallery na Baštovej 5 o19:00. Počas prvej časti sa predstavia organizácie, ktoré podporujú startupy, podnikateľov a malé podniky. Druhá časť programu bude organizovaná v podobe panelovej diskusie. Podrobný program bude uverejňovaný postupne

Hon Chong z Malajzie je živnostník v oblasti vzdelávania, no založil si aj občianske združenie so zameraním na kreatívne rečové kurzy, dramatické a improvizačné kurzy či organizáciu umeleckých podujatí. Abbie Puskailer z Anglicka je umelkyňa, ilustrátorka a učiteľka, ktorá organizuje umelecké krúžky a tábory pre deti. He Nguyen z Vietnamu je majiteľom dvoch známych vietnamských reštaurácií v Bratislave. 

Podujatie bude sprevádzané výstavou diel zahraničných umelkýň, ako aj súborom fotografií zachytávajúcich cudzincov žijúcich v Bratislave.